17 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Сања Ристеска: Во Фитнес клубот ме викаат боем, сите сакаат вода јас...

Сања Ристеска: Во Фитнес клубот ме викаат боем, сите сакаат вода јас барам чаша вино.

Translate (Eng):[gtranslate]

 

Оваа пандемија многумина ги остави бев работа, а најголемиот удар го примија нашите музичари. Многумина од нив пронајдоа друга егзистенција за живот, сменаа професиии, но некои од нив се одлучија дел од слободното време да го поминат и во фитнес центар, а една од нив е нашата Сања Ристеска.

Во телефонски разговор за Шило Магазин Сања навистина ни потврди дека е позната како Боем во Фитнес центарот, а нејзиниот личен тренер е Професорката по физичко образование, спорт и здравје Ангела Ѓелинческа, која е фитнес шампион на Република Македонија.Нема достапен опис

РЕКЛАМА

Мојот личен тренер Ангела ме инспирира со чаша вино за да постигнеме подобри резултати, низ смеа ни раскажува Сања во телефонскиот разговор. Тоа е бидеќи од кафана и од ресторан се префрлив на здрав живот но да бидам искрена ми фали некогаш да се напијам и чашка вино со пријателите како што го правевме тоа во минатото кога се беше дозволено, имаше свадби и секаков вид на други свечености.

ПС:

Еден стар боем рекол: Во кафана, за разлика од домот и семејството, Ве сакаат заради вашите маани, не заради вашите предности!Нема достапен опис Сања не се жали за разлика од нејзините колешки, секојдневно е со луѓето кои ги сака, тука е нејзината фамилија и нејзиниот внук за кого има испеано

и песна насловена како ”Марио внуче сакано”.

Кога сме кај свадбите и кај настапите ја запрашавме дали луѓето закажуваат свечености за ова лето??Нема достапен опис

Сања: Да точно е секојдневно ме бараат и ми пишуваат за свадби и други веселби за ова лето, па да се надеваме дека бројот на заболени ќе се намали па ќе ни биде дозволено да пееме на свадби и во ресторани со ограничен број на луѓе, жално е што многу традиции ги запоставивме но уште пожално е што изгубивме и голем број на наши пријатели роднини поради ова зло, па дај Боже да заврши и ова проклество за да може да живееме и работиме сите без страв.Нема достапен опис

- Реклами -