7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Kaзна за вевчанци ќе има, но дали ќе има казна и...

Kaзна за вевчанци ќе има, но дали ќе има казна и за тетовецот кој уринираше врз македонското знаме?

Translate (Eng):[gtranslate]

Тетовец снимил видео додека уринира врз македонското знаме, по што видеото го објавил на социјалните мрежи.

Непочитувањето на државните симболи е кривично дело и токму поради тоа корисниците на социјалните мрежи бараат да се пронајде сторителот и да се казни.

Денеска жители на вевчани добија казни од по неколку илјади евра за палењето на бугарското знаме за време на карневалот.

РЕКЛАМА

Македонското знаме во повеќе нарвати било палено во земјава. Последен е случајот од декември лани кога државното знаме беше заплено во Скопје Север. Надлежните не информираа дали сторителот е пронајден и казнет.

фактор

- Реклами -