24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Нефи ИК го доби тендерот за депонијата во Буково за над 2.700.000...

Нефи ИК го доби тендерот за депонијата во Буково за над 2.700.000 денари

Translate (Eng):[gtranslate]

Нефи ИК ќе ја одржува депонијата Буково за над 2.700.000 денари

Компанијата Нефи ИК ќе ја одржува депонијата Буково, покажуваат документите до кои дојде ОХРИД 24.

Вредноста на договорот потпишан од директорот на ЈП Охридски комуналец, Љупчо Грданоски, и одговорното лице на Нефи ИК, изнесува 2.774.572 денари.

РЕКЛАМА

Според договорот Нефи ИК има обврска да ја одржува депонијата, да транспортира комунален и друг вид отпад од диви депонии.

Превеземено од охрид24.мк целосната сторија прочиталте ја во ohrid24.mk

- Реклами -