19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаЗабаваНаучете ги децата да цртаат со помош на бројки

Научете ги децата да цртаат со помош на бројки

Речиси и да не постои дете кое не би сакало да се трансформира во мал уметник. Доволно е да им дадете хартија и моливче во рацете и да им го задржите вниманието долго време.

Уште, пак, ако им обезбедите и боички, ви останува само да ја набљудувате нивната креативност и да се забавувате заедно со нив.

Но, постои и начин да ги поврзете учењето и забавата. Многу можат фантастично да се нацртаат со помош на броеви, што е одличен начин вашето дете да научи да црта и да брои. Убаво е децата низ забава и игра да усвојат што е можно повеќе поими и истовремено да ги вежбаат рацете.

Погледнете ги овие цртежи, па обидете се да ги нацртате со вашите деца. Тоа ќе биде забавно и за вас и за нив.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...