15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаСтрумичанецот кој беше претепан брутално на улица, со секира ги искршил апаратите...

Струмичанецот кој беше претепан брутално на улица, со секира ги искршил апаратите за коцкање, при што ја нападнал и вработената во казиното?!

Од неофицијални извори дознаваме дека Играч во казино  во Струмица , од како изгубил сите пари во казиното,заминал,но се вратил со дршка од секира и започнал да го крши апаратот на кој играл.кршењето го стопирале обезбедувањето на кзаиното од агенцијата за обезбедување , кој како што дознаваме за да го спречат играчот да ги крши апаратите во казиното ,физички го нападнале.Од како играчот добил добар ќотек, се јавувил кај негови блиски , по што пред казиното пристигнуваат поголем број негови другари и започнува нова тепачка со обезбедувањето „Патрол“ ,на кој му се приклучуваат други лица во цивил и настанува општа тепачка?!

За настанот очекуваме званично соопштение од МВР.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...