19.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Струмичанецот кој беше претепан брутално на улица, со секира ги искршил апаратите...

Струмичанецот кој беше претепан брутално на улица, со секира ги искршил апаратите за коцкање, при што ја нападнал и вработената во казиното?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Од неофицијални извори дознаваме дека Играч во казино  во Струмица , од како изгубил сите пари во казиното,заминал,но се вратил со дршка од секира и започнал да го крши апаратот на кој играл.кршењето го стопирале обезбедувањето на кзаиното од агенцијата за обезбедување , кој како што дознаваме за да го спречат играчот да ги крши апаратите во казиното ,физички го нападнале.Од како играчот добил добар ќотек, се јавувил кај негови блиски , по што пред казиното пристигнуваат поголем број негови другари и започнува нова тепачка со обезбедувањето „Патрол“ ,на кој му се приклучуваат други лица во цивил и настанува општа тепачка?!

За настанот очекуваме званично соопштение од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -