9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаКонечно се случи и тоа: Лиде го сретна министерот Венко Филипче, но...

Конечно се случи и тоа: Лиде го сретна министерот Венко Филипче, но за жал не пиеле кафе се брзал.

Една година откако Лиде виртуелно се вљуби во министерот Вeнко Филипче… Една година откако министерот и вети кафе на Лидија Гиновска или позната по како Лиде на Венко…. <3

На почетокот од пандемијата, Лиде Лиде беше редовна со коментари на прес конференциите на министерот kои течеа во живо, во една прилика министерот Венко  гостин на Тв па го запрашаа, дали ќе има и средба со Лиде Лиде, а тој одговори откако ќе помине пандемијата обавезно ќе пијам кафенце…

Министерот остана на ветувањето, а Лиде на социјалните мрежи објави фотографија на која пишува „конечно го сретнав“ но за жал не пиеле кафе бидејќи министерот имал обврски, но и пандемијата не е сепак помината….

Но сепак желбата на Лиде стана реалност.

И двајцата поради коронавирусот на себе носат заштитни маски, а таа на Лиде Лиде е уникатна и со натпис „Лиде Венко“

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...