3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Конечно се случи и тоа: Лиде го сретна министерот Венко Филипче, но...

Конечно се случи и тоа: Лиде го сретна министерот Венко Филипче, но за жал не пиеле кафе се брзал.

Translate (Eng):[gtranslate]

Една година откако Лиде виртуелно се вљуби во министерот Вeнко Филипче… Една година откако министерот и вети кафе на Лидија Гиновска или позната по како Лиде на Венко…. <3

На почетокот од пандемијата, Лиде Лиде беше редовна со коментари на прес конференциите на министерот kои течеа во живо, во една прилика министерот Венко  гостин на Тв па го запрашаа, дали ќе има и средба со Лиде Лиде, а тој одговори откако ќе помине пандемијата обавезно ќе пијам кафенце…

Министерот остана на ветувањето, а Лиде на социјалните мрежи објави фотографија на која пишува „конечно го сретнав“ но за жал не пиеле кафе бидејќи министерот имал обврски, но и пандемијата не е сепак помината….

РЕКЛАМА

Но сепак желбата на Лиде стана реалност.

И двајцата поради коронавирусот на себе носат заштитни маски, а таа на Лиде Лиде е уникатна и со натпис „Лиде Венко“