7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Нека победи подобриот: Членовите на СДСМ пред тежок избор.

Нека победи подобриот: Членовите на СДСМ пред тежок избор.

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска членовите на СДСМ ќе гласаат на првите директни избори за партиски лидер, а на кои не се очекуваат поголеми изненадувања односно реизборот на Зоран Заев е повеќе од извесен. Тој е единствен кандидат, а на гласачкото ливче членовите ќе може да заокружат „за“ или „против“.

Ова предизвика низа реакции на социјалната мрежа Твитер.

РЕКЛАМА
- Реклами -