17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Вознемерувачко: Кичево-Охрид прерасна во автопат на смртта- Едно лице почина а другите...

Вознемерувачко: Кичево-Охрид прерасна во автопат на смртта- Едно лице почина а другите две се префрлени во болница

Translate (Eng):[gtranslate]

Тешка сообраќајна несреќа на крајно необележаниот автопат во вечна изградба Охрид Кичево. Како што дознава Охридскај, возачот на пасатот починал на лице место, а додека други две лица имаат тешки телесни повреди и се префрлени во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија Св. Еразмо во Охрид. Прашуваме: „ Уште колку жртви се потребни, изведувачот на градежните работи да изврши обележување на патот во изградба, согласно постојните законски одредби во РСМ“?!

РЕКЛАМА
- Реклами -