15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаВознемерувачко: Кичево-Охрид прерасна во автопат на смртта- Едно лице почина а другите...

Вознемерувачко: Кичево-Охрид прерасна во автопат на смртта- Едно лице почина а другите две се префрлени во болница

Тешка сообраќајна несреќа на крајно необележаниот автопат во вечна изградба Охрид Кичево. Како што дознава Охридскај, возачот на пасатот починал на лице место, а додека други две лица имаат тешки телесни повреди и се префрлени во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија Св. Еразмо во Охрид. Прашуваме: „ Уште колку жртви се потребни, изведувачот на градежните работи да изврши обележување на патот во изградба, согласно постојните законски одредби во РСМ“?!

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...