1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаМлада тетовчанка почина на пат кон тетовската болница - ненадејно и се...

Млада тетовчанка почина на пат кон тетовската болница – ненадејно и се слошило

Во СВР Тетово вчера во 14:30 часот било пријавено дека на В.З. (38) од Тетово во бањата од нејзиниот стан во Блок 70 во Тетово наеднаш и се слошило и на пат кон тетовската Клиничка болница починала, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово, а по наредба на Јавен обвинител денеска ќе се врши обдукција.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...