28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЕстрадаПопуларниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац на 85 години го победи коронавирусот.

Популарниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац на 85 години го победи коронавирусот.

Популарниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац на почетокот на месецот бепе хоспитализиран поради компликации со корона вирусот, а според српските медиуми за два дена ќе ја напушти болницата.

Тозовац кој има 85 години ги избегнал тешките последици затоа што наводно ја примил кинеската вакцина Синофарм непосредно пред да заболи со корона вирус.

– Предраг се чувствува одлично и денешната прогноза е дека ќе биде пуштен од болница за два до три дена. Тој беше примен со пневмонија и од претпазливост беше само на кислород. Непосредно пред да се зарази, тој примил друга доза кинеска вакцина, поради што немаше некои тешки симптоми. – рече изворот за медиумите, а потоа додаде:

– Благодарение на вакцината, тој избегна респиратор и на 85-годишна возраст, успеа да го победи, што многумина не успеваат. Здравствените работници, лекарите, сите се многу задоволни од неговата состојба – заклучи изворот.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...