0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Естрада Популарниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац на 85 години го победи коронавирусот.

Популарниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац на 85 години го победи коронавирусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Популарниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац на почетокот на месецот бепе хоспитализиран поради компликации со корона вирусот, а според српските медиуми за два дена ќе ја напушти болницата.

Тозовац кој има 85 години ги избегнал тешките последици затоа што наводно ја примил кинеската вакцина Синофарм непосредно пред да заболи со корона вирус.

– Предраг се чувствува одлично и денешната прогноза е дека ќе биде пуштен од болница за два до три дена. Тој беше примен со пневмонија и од претпазливост беше само на кислород. Непосредно пред да се зарази, тој примил друга доза кинеска вакцина, поради што немаше некои тешки симптоми. – рече изворот за медиумите, а потоа додаде:

РЕКЛАМА

– Благодарение на вакцината, тој избегна респиратор и на 85-годишна возраст, успеа да го победи, што многумина не успеваат. Здравствените работници, лекарите, сите се многу задоволни од неговата состојба – заклучи изворот.