23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Слушнете ја емотивната балада на Атиџе и Сузана, насловена како ''Иста Судбина''

Слушнете ја емотивната балада на Атиџе и Сузана, насловена како ”Иста Судбина”

Translate (Eng):[gtranslate]

Конечно емотивната балада на Сузана Турунџева и Атиџе Муратова е промовирана на Јутјуб. Песната носи наслов „Иста судбина“. Музиката и аранжманот се на Роберто Кентаур Поп Димитров, а текстот е на Огнен Неделковски.
„Моја Атиџе, душо медена, мислам дека цел живот јас те познавам, иста судбина ние делиме…“, се само дел од стиховите полни со емоции.

РЕКЛАМА
- Реклами -