24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Ќе го преживееме и ова во животов: Викендов спремајте се за Златна...

Ќе го преживееме и ова во животов: Викендов спремајте се за Златна Бубамара на популарноста

Translate (Eng):[gtranslate]

Тимот на радио „Бубамара“ го подготви новото вонредно 24 пандемиско издание на омилената манифестација на многумина „Златна бубамара на популарноста“. Слоганот за годинава е „Ќе го преживееме и ова во животов“.

Ќе се емитува на Канал 5 телевизија на 28 март, со почеток во 20 часот. Манифестација Златна Бубамара веќе неколку години е најголемиот регионален бренд.

 

РЕКЛАМА

Според истражување на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ), Радио Бубамара е најслушана регионална станица и во последниот квартал на 2020 година.

- Реклами -