2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаЌе го преживееме и ова во животов: Викендов спремајте се за Златна...

Ќе го преживееме и ова во животов: Викендов спремајте се за Златна Бубамара на популарноста

Тимот на радио „Бубамара“ го подготви новото вонредно 24 пандемиско издание на омилената манифестација на многумина „Златна бубамара на популарноста“. Слоганот за годинава е „Ќе го преживееме и ова во животов“.

Ќе се емитува на Канал 5 телевизија на 28 март, со почеток во 20 часот. Манифестација Златна Бубамара веќе неколку години е најголемиот регионален бренд.

 

Според истражување на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ), Радио Бубамара е најслушана регионална станица и во последниот квартал на 2020 година.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...