17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија После дождот доаѓа сонце: Љупче од Штип ужива во работата, а малиот...

После дождот доаѓа сонце: Љупче од Штип ужива во работата, а малиот Андреј среќен во градинка, си другарува со другарчињата…

Translate (Eng):[gtranslate]

Иако надвор е студено и мрачно, во срцата на малиот Андреј и неговиот татко има големо сонце.

Приказната за нивниот животен пат која допре до сите, за минута доби нова димензија, а хуманоста на бројни граѓани и хуманитарни организации ги врати насмевките на нивните лица.

Апелите за помош брзо се раширија на социјалните мрежи а одзивот на хуманите испиша уште една приказна со среќен крај.

РЕКЛАМА

Од вчера малиот Андреј почна и во градинка, како што и беше најавено, додека неговиот татко ќе може да му обезбедува подобар живот со сопствени раце бидејќи тој почна со работа.

Градинката ќе биде позитивно катче за Андреј каде ќе може да другарува со другарчиња, но и да се социјализира.

Извор:Женски Магазин

- Реклами -