16.6 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаПочина 24 годишно момче од Скопје, неофицијално смртта е предизвикана од последици...

Почина 24 годишно момче од Скопје, неофицијално смртта е предизвикана од последици на коронавирусот.

Корона вирусот и понатаму коси млади животи, 24 – годишен скопјанец починал денес на една од скопските клиники. Неофицијално, последици настанати од вирусот се причина за смртта, а пациентот до сега немал посериозни здравствени проблеми.

Веста попладнево беше споделена и на твитер, каде што исто така е споделена информација дека смртта настанала како последица на откачен тромб. Официјална потврда од Министерството за здравство нема.

Според здравствената статистика во последните 24 часа, 30 лица починаа како последица на Ковид 19, најмладиот од нив е на 29 години.
скопје инфо

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...