17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија 100 македонски новинари се вакцинираа со АстраЗенка во Врање,Србија.

100 македонски новинари се вакцинираа со АстраЗенка во Врање,Србија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во организација на македонската асоцијација на новинари МАН и српското Удружење новинара Србије УНС денес 100 новинари и медиумски работници од Македонија се вакцинираа во Врање, Србија.

Некои од нив објавија фотографии од чинот на вакцинирањето, како и потврди дека ја примиле првата доза на вакцината.

„Примили смо вакцину“, напиша шеговито на фејсбук новинарот Јован Ѓорговски од Канал 5 телевизија.

РЕКЛАМА
- Реклами -