24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Две пациентки на 23 и 24 години починаа од коронавирус во Македонија,...

Две пациентки на 23 и 24 години починаа од коронавирус во Македонија, едната без претходни заболувања

Translate (Eng):[gtranslate]

Една на 23 и друга на 24 годишна возраст, се двете најмлади пациентки кои денеска се најдоа во црниот ковид биланс на Министерството за здравство. Ова се најмладите две жртви од коронавирус оваа година.

Една од пациентките е од Скопје, друга од Кичево. Според наши инфомации едната пациентка имала епилепсија, а кај другата немало пријатено претходни заболувања кои најчесто се причина за влошување на состојбата.

РЕКЛАМА
- Реклами -