22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаДве пациентки на 23 и 24 години починаа од коронавирус во Македонија,...

Две пациентки на 23 и 24 години починаа од коронавирус во Македонија, едната без претходни заболувања

Една на 23 и друга на 24 годишна возраст, се двете најмлади пациентки кои денеска се најдоа во црниот ковид биланс на Министерството за здравство. Ова се најмладите две жртви од коронавирус оваа година.

Една од пациентките е од Скопје, друга од Кичево. Според наши инфомации едната пациентка имала епилепсија, а кај другата немало пријатено претходни заболувања кои најчесто се причина за влошување на состојбата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...