25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Тројца штипјани завршија во болница по експлозија на плинска боца. Видео)

Тројца штипјани завршија во болница по експлозија на плинска боца. Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Тројца штипјани завршија во болница по експлозија на плинска боца во нивниот дом. На лекување од здобиените повреди се 67 годишниот Р.Г.,43 годишниот Д.Г. и малолетник. Несреќата се случила на улицата Петта партиска конференција.

РЕКЛАМА
- Реклами -