26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Откако Заев се ја пофали и се повози пропадна машината за...

Откако Заев се ја пофали и се повози пропадна машината за чистење на плоштад

Translate (Eng):[gtranslate]

На плоштад „Македонија“ утринава се превртела машина за чистење и се направила голема дупка под неа на плочникот, нема повредени лица.

Ова се случува по втор пат да пропадне плочникот. Прв пат плочникот пропадна во 2017 година додека се подготвуваше бината за пречек на ракометарите на Вардар по освоената титула европски прваци.

На плоштадот „Македонија“ утринава се превртела машина за чистење и се направила голема дупка под неа на плочникот, но нема повредени лица како што известуваат новинарски екипи.
„Повикана е екипа на Министерството за внатрешни работи да изврши увид. Ова е резултат на неквалитетна изведба на плоштадот во времето на претходната власт во Градот. Не дај боже, може и граѓани да се повредат“, велат од Град Скопје.

РЕКЛАМА

Ова се случува по втор пат да пропадне плочникот. Прв пат плочникот пропадна во 2017 година додека се подготвуваше бината за пречек на ракометарите на Вардар по освоената титула европски прваци.
Премиерот Зоран Заев присуствуваше на промоцијата во фирмата „Брако“ во Велес и прв ја возеше хидрогенската метларка за чистење на улици и јавни површини.
– Да се знае премиер на која земја прв вози вакво возило, рече Заев и тргна со хидрогенското возило.

- Реклами -