2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаОткако Заев се ја пофали и се повози пропадна машината за...

Откако Заев се ја пофали и се повози пропадна машината за чистење на плоштад

На плоштад „Македонија“ утринава се превртела машина за чистење и се направила голема дупка под неа на плочникот, нема повредени лица.

Ова се случува по втор пат да пропадне плочникот. Прв пат плочникот пропадна во 2017 година додека се подготвуваше бината за пречек на ракометарите на Вардар по освоената титула европски прваци.

На плоштадот „Македонија“ утринава се превртела машина за чистење и се направила голема дупка под неа на плочникот, но нема повредени лица како што известуваат новинарски екипи.
„Повикана е екипа на Министерството за внатрешни работи да изврши увид. Ова е резултат на неквалитетна изведба на плоштадот во времето на претходната власт во Градот. Не дај боже, може и граѓани да се повредат“, велат од Град Скопје.

Ова се случува по втор пат да пропадне плочникот. Прв пат плочникот пропадна во 2017 година додека се подготвуваше бината за пречек на ракометарите на Вардар по освоената титула европски прваци.
Премиерот Зоран Заев присуствуваше на промоцијата во фирмата „Брако“ во Велес и прв ја возеше хидрогенската метларка за чистење на улици и јавни површини.
– Да се знае премиер на која земја прв вози вакво возило, рече Заев и тргна со хидрогенското возило.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...