13.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Падна и првиот договор помеѓу Заев и Мицкоски: Пописот се одложува за...

Падна и првиот договор помеѓу Заев и Мицкоски: Пописот се одложува за септември !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес конференција истакна дека со премиерот Зоран Заев се договориле пописот да се одложи.

Тој додава дека пописот ќе се презакаже за во месец септември и прва половина октомври, додека пак изборите да бидат втората половина во октомври.

РЕКЛАМА
- Реклами -