22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаПознатиот актер Раде Шербеџија се вакцинираше во Белград.

Познатиот актер Раде Шербеџија се вакцинираше во Белград.

Познатиот актер Раде Шербеџија денеска бил забележан во Белград како се вакцинира со една од вакцините против ковид 19.

Актерот заедно со свои пријатели заминал за Србија да ја искористи оваа прилика за да добие вакцина, а за медиумите прокоментирал:

“Се вакцинирав во Белград зошто Србија не е во европската заедница, и може да ги искористи сите канали за да добие вакцини, па успеаа да набават различни. Одлично го направиа тоа, многу луѓе заминаа да се вакцинираат и многу мои пријатели од Сараево. Не можевме да чекаме.
Кој може да дојде да се вакцинира, треба одма да го направи тоа. Се надевам дека тие вакцини од ЕУ ќе стигнат побрзо и во останатите земји и дека летово ќе го пречекаме помирни, дека ќе може да се дружиме“, рече Шербеџија.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...