2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаСинот на Жерновски со „Мерцедес“ се забил во кафеана кај Влада...

Синот на Жерновски со „Мерцедес“ се забил во кафеана кај Влада…

Синот на поранешниот градоначалник на општина Центар и заменик-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски, бил дел од сообраќајна несреќа во која со автомобил се забил во кафеана во близина на Владата, објаво новинарката Јорданка Ивановска.

Како што вели новинарката, Жерновски потврдил дека неговиот син бил во возилото и дека нема повредени. Синот во возилото бил со другар, а според Жерновски, синот брзал да стигне дома пред почнувањето на полицискиот час.

Според изјави на очевидци кои живеат во околина на Влада, брзината била толку голема што се отвориле воздушните перничиња на возилото, а предницата на автомобилот била уништена

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...