5.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаMинистерството за здравство: Се работеше за грешка, починатиот пациент нема 22 туку...

Mинистерството за здравство: Се работеше за грешка, починатиот пациент нема 22 туку 72 години.

Министерството за здравство ја информира јавноста дека во денешниот дневен извештај за коронавирусот во изминатото деноноќие има ненамерна грешка.

„Имено, во извештајот нема починат пациент на 22-годишна возраст од Струга, односно починатиот пациент од Струга има 72 години“, велат од министерството.

Во изминатите 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи, како и 41 починат што е најголем број на починати во овој нов, трет бран. Во декември минатата година имаше рекордни 46 починати во еден ден.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...