17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Охридскиот бизнисмен се предомисли: Ќе штрајковам со глад, ама од мојата канцеларија..

Охридскиот бизнисмен се предомисли: Ќе штрајковам со глад, ама од мојата канцеларија..

Translate (Eng):[gtranslate]

Охридскиот бизнисмен Стојан Ѓоргоски, сосптвеник на фирмата „ЗОРА“ Охрид, кој вчера најави Штрајк со глад со неговата фамилија и вработени, пред општина Охрид , денес ретерира?!

Додека во текот на вчерашниот ден Стојан Ѓоргоски ги обвинуваше градоначалникот на општината Охрид и дел од одделението за урбанизам , најавувајќи радикални мерки со штрајк со глад, денес запрашан дали ќе штрајкуваат со глад пред општинската зграда Стојан Ѓоргоски со смешна изјава:

-„ Се одлучивме да штрајкуваме со глад во просториите на нашата фирма, во канцалариирте, додека нездоволството ќе го истакнуваме по пат на прес конференции и пароли пред општинската зграда“,истакна Стојан Ѓоргоски!!

РЕКЛАМА

Денешната пресконференција од страна на Стојан Ѓоргоски , беше на крајно смирен тон и ретерираше во своите вчерашни ставови и обвинувања,поточно наликуваше на едно големо ништо,поточно сите обвиненија кои ги изнесе Стојан Ѓоргоски во текот на вчерашниот ден , денес самиот тој ги поби во неговата прес конференција.

Редакцијата Охридскај го истражува севкупниот настан со градбата на Ѓоргоски, она што до сега го прибавивме како доказ Општина Охрид постапила согласно законите, за што ќе следува севкупна строија по прибирање на сите докази од 2009 година до денес.

С.Д.

охрид скај

- Реклами -