13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Бојан Велевски: Филипче следно кога ќе возиш мотор земи го и претседателот...

Бојан Велевски: Филипче следно кога ќе возиш мотор земи го и претседателот да не ти се лути !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Стенд ап комичарот Бојан Велевски го има најоригиналниот статус за вчерашното препукување на социјалните мрежи помеѓу Пендаровски и Филипче…

– Аман, земете го Стево следен пат ко ќе возите мотори, да не плаче вака за внимание. Све ли ја да мислам?! – напиша Велевски на Фејсбук каде собра над 1.000 реакции и коментари.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -