17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаZaev didn't submit the resignation at Parlament

Zaev didn’t submit the resignation at Parlament

Aleksandar Nikoloski from VMRO-DPMNE claims that the no-confidence motion against the Government was signed by 61 MPs and expects that number to be reflected at the session that the Assembly is to hold by Thursday, which lasts one day.

Vice President of VMRO-DPMNE, Aleksandar Nikoloski this afternoon said that the opposition and MPs from BESA, will l submit the announced no-confidence motion to the Government of Zoran Zaev.

He also said that he expects that score of 61 MPs to be reflected in the vote of (no) confidence in the Government, at a session to be held within three days.

About Skender Rexhepi from Alternativa, who said that his signature won’t bi combined with the signature of MPs from Levica, Nikoloski said that he is perceived as an honest man and a good MP who is expected to contribute for a vote of no confidence in this Government.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...