26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Оваа е наша вечер: Целиот свет пишува за нашата малечка Македонија !!!

Оваа е наша вечер: Целиот свет пишува за нашата малечка Македонија !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Победата на Македонија против Германија е ударна тема во регионот вечерва и покрај тоа што деновиве играа сите репрезентации на нашите соседи.

Српските, хрватските, босанските и црногорските медиуми се полни со комплименти за играта на нашиот национален тим и сензацијата која ја приредија во Дуисбург. Тоа може да се види и од насловите на тамошните портали.

РЕКЛАМА
- Реклами -