2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаСветСобирите за Рамазан и Велигден да се одржуваат на отворено, препорачува СЗО

Собирите за Рамазан и Велигден да се одржуваат на отворено, препорачува СЗО

Светската здравствена организација (СЗО) денеска препорача верските
собири во Европа, имајќи ги предвид Велигден и Рамазан, да се одржуваат на
отворено во земјите каде собири се дозволени.
„Во земјите каде вирусот се шири повеќе, треба сериозно да се размисли за
виртуелни собири, за одложувања или за намалување на големината на овие
собири“, препорача СЗО во однос на верските прослави во текот на пролетта
во Европа….

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...