7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија MВР трага по најголемите нарко босови во Македонија !!!

MВР трага по најголемите нарко босови во Македонија !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Седат Бајрами, Бесир Љатифи, Рогачи Исмаил, Иљаз Муареми, Сенад Љатифи и Егзон Зендели се наркобосовите од Грчец, кои се во бегство, а по кои се трага МВР.

Во минатонеделната акција „Планина“ беше уапсено 21 лице, за кои обвинителката Вилма Русковска нагласи дека се дилери на дрогата, а наркобосови избегаа.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -