11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаДетали за нападнатиот полициски службеник во Охрид, за кој пристигна и засилување...

Детали за нападнатиот полициски службеник во Охрид, за кој пристигна и засилување…

На 31-ви март 2021 година, околу 15:00 часот на булеварот „Туристичка“ во Охрид, 57-годишен жител од Струга физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи.

– Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...