14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Нашиот евровизиски претставник Васил им ја честиташе победата на македонските фудбалери

Нашиот евровизиски претставник Васил им ја честиташе победата на македонските фудбалери

Translate (Eng):[gtranslate]

Нашиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев им ја честиташе победата над Германија на нашите фудбалери.

-Зрак, црвена и жолта, овде стоиме, обединети во победата. Напред Македонија – објави тој на својот официјален профил, по што негови следбеници му порачаа следна победа за Македонија да имаме и во Ротердам, Холандија, каде во мај ќе се одржи Евровизија 2021.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -