17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Владата донираше возило во вредност од 200.000 денари за потребите на ЈП...

Владата донираше возило во вредност од 200.000 денари за потребите на ЈП “Градски гробишта” Охрид.

Translate (Eng):[gtranslate]

Јавното претпријатие “Градски Гробишта” доби возило од страна на Владата на РМ и премиерот Зоран Заев. Станува збор за товарно моторно возило марка “Опел Соваб” во вредност од 200 000 денари.

-Ова возило ни го доделува Владата на РМ и премиерот Зоран Заев, на што сме и благодарни. Со оглед на тоа што станува збор за товарно моторно возило, ќе придонесе за подобро функционирање на потребите на ннашето јавно претпријатие, вели во својата изјава за Охрид1, директорот Ванчо Костоски.

РЕКЛАМА
- Реклами -