19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаВладата донираше возило во вредност од 200.000 денари за потребите на ЈП...

Владата донираше возило во вредност од 200.000 денари за потребите на ЈП “Градски гробишта” Охрид.

Јавното претпријатие “Градски Гробишта” доби возило од страна на Владата на РМ и премиерот Зоран Заев. Станува збор за товарно моторно возило марка “Опел Соваб” во вредност од 200 000 денари.

-Ова возило ни го доделува Владата на РМ и премиерот Зоран Заев, на што сме и благодарни. Со оглед на тоа што станува збор за товарно моторно возило, ќе придонесе за подобро функционирање на потребите на ннашето јавно претпријатие, вели во својата изјава за Охрид1, директорот Ванчо Костоски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...