26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Заев: Ги слушнав критиките и едно да знаете, поевтино е да се...

Заев: Ги слушнав критиките и едно да знаете, поевтино е да се лета со хеликоптер отколку со автомобили да отидевме Прилеп.

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на Канал 5 рече дека ги слушнал критиките од граѓани за денешното летање со хеликоптер до Прилеп, но вели дека леталото секако морало да лета за да ги исполните часовите, а и било поевтино отколку да патува со автомобил при што треба да го следат и уште два други автомобили.

-Видов дека граѓаните реагираа. Пилотот и леталото мора да летаат макар и празни, часовите мора да ги исполнат. Јас не бев приватно во Прилеп, бев службено.

Хеликоптерот троши помалку од Заев и две коли кои го следат. Ја исполнив мојата агенда. Леталото и пилотот мора да ги исполнат часовите. На времето Груевски одеше приватно до Грчка со хеликоптери, па беше мк.

РЕКЛАМА

Јас давам секогаш одговори. Никој не ме прашува дали сакам, можеби ми е страв. Трет или четврти пат го користам хеликоптерот за службени потреби, откри Заев.

- Реклами -