17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Воз прегази човек во Велес !!!

Воз прегази човек во Велес !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Возот кој сообраќал од Гевгелија до Скопје утрово прегазил човек, пренесува „Дума.мк“.

Подетални информациии се очекуваат штом екипата на СВР Велес го заврши увидот. Железничкиот сообраќај на пругата Скопје – Гевгелија е во прекин.

Полициските службеници на СВР Велес го регулираат сообраќајот во градот. Иако не е во функција преминот преку железничката пруга на мост „Гемиџии“ нема повеќе метеж низ ценарот на градот.

РЕКЛАМА

Според непотврдени информации на извори на Дума.мк починатиот маж се наоѓал на пругата во близина на преминот на мостот „Гемиџии“ кога машиновозачот го забележал и вклучил сирена и почнал да кочи.

Фото: Дума.мк

- Реклами -