17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Детали за трагедијата во Велес, момчето што го прегази воз имало само...

Детали за трагедијата во Велес, момчето што го прегази воз имало само 21 година

Translate (Eng):[gtranslate]

Од Службата за итна медицинска помош, како што информира началникот д-р Василка Пановска Поп Стефанова, нивна екипа била повикана на местото на настанот во 11:40 минути и за жал само констатирала смрт кај 21-годишното момче Т.И од Велес.

Според првичните сомневања од очевидци прегазеното момче само се фрлило и си го одзело животот.

-Поради настанот веќе два часа сообраќајот во градот е закочен, бидејќи возот го има блокирано преминот кај Нов мост, информираат од СВР Велес.

РЕКЛАМА

Екипи на СВР Велес и јавен обвинител вршат увид на местото на настанот, информира за МИА, портпаролот Верољуб Додевски.

Воз кој сообраќа на релација Гевгелија – Скопје, денеска околу 11:40 часот во Велес, пред новиот мост „Гемиџии“ прегазил 21-годишно момче, потврдуваат за МИА од СВР Велес.

Сител телевизија

 

- Реклами -