17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Македонскиот пејач едвај ги скри солзите додека ја пееше песната ''Мајка'' (Видео)

Македонскиот пејач едвај ги скри солзите додека ја пееше песната ”Мајка” (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

„Ќе ми простите што ја пејам со треперлив глас но емоциите си го прават своето….Оваа песна мислам дека е една од најемотивните и најубавите која ја имаме создадено со мојата мајка…за жал не беше ксмет да извадам јас студиска снимка. Прв пат ја изведувам во живо во емисијата “Имат Немат” во придружба на група “Чардак”….Ви ја посветувам на сите вас драги пријатели и љубители на Македонската музика, на сите вас кои знаете што значи зборот МАЈКА ,а посебно за мојот драг другар Бошко Караџакоски, напиша тој на Фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -