19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаМилена Aнтовска се потсети на Вучиќ: Драган беше прекрасен човек – Се’...

Милена Aнтовска се потсети на Вучиќ: Драган беше прекрасен човек – Се’ уште не сакам да поверувам дека веќе не е меѓу нас

Водителката Милена Антовска пред некој ден на социјалните мрежи откри дека е 8ми ден во изолација, но не откри дали е позитивна на болеста или е мерка на претпазливост. Сепак времето во изолација веројатно ја натера да размисли малку повеќе за животот и за сето на што се случува во светот.

Таа е активна на социјалните мрежи на кои редовно објавува фотографии од студио, како го поминува времето, од нејзината ќерка Лана – Марија, но овој пат се присети на својот колега и пријател Драган Вучиќ кој за жал го изгуби животот поради истата болест.

Имено, на својот Фејсбук, водителката ја сподели познатата емисија на Драган – „Возење со Вучиќ“ во кој гост беше токму таа.

„ Ова е една од емисиите каде што сум гостувала и најмногу сум се смеела… Се’ уште не сакам да поверувам дека Драган веќе не е меѓу нас. Секогаш ќе се сеќавам на нашето пријателство, прекрасен човек…“, напиша Милена покрај објавата.Потсетуваме, Драган Вучиќ го изгуби животот во мај претходната година како последици од болеста.

Вучиќ на јавноста и беше познат по бројни квизови и емисии меѓу кои се: „Вашите пет минути“, „Среќни луѓе“, „Возење со Вучиќ“ и последната „Гурмански муабети“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...