24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Стефан Савевски го чита целиот Македонски речник - 120 000 зборови. (Видео)

Стефан Савевски го чита целиот Македонски речник – 120 000 зборови. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Многу работи можат да се случат кога една нација го губи јазикот:

Човештвото губи меморија за таа нација и култура…
Се губи целото богатство на локалните населби…
Се губи културата…

Ова е мојот придонес во тоа да се спречи губењето на нашата култура и јазик…

РЕКЛАМА
- Реклами -