22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаТалентираната седумгодишна пијанистка Михаела Мирова плени со својот талент! (Видео)

Талентираната седумгодишна пијанистка Михаела Мирова плени со својот талент! (Видео)

Талентот се раѓа од мали нозе и се надоградува со тек на годините. Како во случајот со седумгодишната Михаела Мирова мала и талентирана која обожава да свири на пијано. Со надеж и желба во иднина се гледа себеси со свој концерт. Нејзините родители први го препознале нејзиниот талент, па веќе активно свири и знаењето го учи од проф. Марија Максимова и проф.Влатко Жежов. Каде со проф. Марија Максимова се подготвуваат за нова композиција „Во земјата на џуџињата“.

Михаела е талентирано дете која на само седумгодишна возраст има учествувано на 6 натпревари. Во Америка, Словенија и Јапонија има добиено прва награда. Во Албанија и Америка втора награда. Во Канада нејзина трета награда. „Се радувам на сите награди кои ќе ги добијам и сум среќна за сите постигнати успеси. Но, најмногу знае да ме израдуваат постигнатите први награди. Во исчекување сум за резултати од уште еден натпревар во Америка. Благодарност до моето семејство и моите професори кои се секогаш тука до мене, за да можам да ги постигнам успесите и да верувам во себе.“ Изјавува, Мирова

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...