11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаЧовечки коски пронајдени во свлечиште во Скопје.

Човечки коски пронајдени во свлечиште во Скопје.

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчерта во околу 19.50 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на ул.„Самуилова“, на парцела позади Француските гробишта, во свлечиште од земја биле пронајдени повеќе коски од човечко тело.

Извршен е увид на местото и по наредба на Јавен обвинител коските се предадени на Судска медицина за понатамошна постапка.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...