1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветПолициjaта влезе во црква на „Велики петок“ Пасторот ги избрка со зборовите:...

Полициjaта влезе во црква на „Велики петок“ Пасторот ги избрка со зборовите: Надвop нацисти, за такви како вас овде нема место. (Видео)

Пасторот Артур Павловски на клоци ја избрка полицијата во Калгари во Алберта и здравствениот инспектор кои на католичкиот Велики петок упаднаа на црковна служба без налог.

Павловски вели дека видел премногу тиранија растејќи во Полска за време на советско владеење и видел сличности помеѓу постапките на полицијата во Калгари и она што го видел својата Полска.

„Неверојатно. Живееме во време кога насилници, кафеави кошули, кловнови, диктатори од гестапо ванабе ја превзимаат власта“, вели Павловски. „Доаѓање во црква, вооружено со пиштоли, тејзери и лисици за да ги заплаши верниците за време на прославата на Велики петок?“

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...