28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Свет Полициjaта влезе во црква на „Велики петок“ Пасторот ги избрка со зборовите:...

Полициjaта влезе во црква на „Велики петок“ Пасторот ги избрка со зборовите: Надвop нацисти, за такви како вас овде нема место. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Пасторот Артур Павловски на клоци ја избрка полицијата во Калгари во Алберта и здравствениот инспектор кои на католичкиот Велики петок упаднаа на црковна служба без налог.

Павловски вели дека видел премногу тиранија растејќи во Полска за време на советско владеење и видел сличности помеѓу постапките на полицијата во Калгари и она што го видел својата Полска.

„Неверојатно. Живееме во време кога насилници, кафеави кошули, кловнови, диктатори од гестапо ванабе ја превзимаат власта“, вели Павловски. „Доаѓање во црква, вооружено со пиштоли, тејзери и лисици за да ги заплаши верниците за време на прославата на Велики петок?“

РЕКЛАМА

- Реклами -