22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаЗабаваЕве како се почитува полицискиот час во Македонија: Тетовчанец го извадил своето...

Еве како се почитува полицискиот час во Македонија: Тетовчанец го извадил своето милениче на прошетка.

Сопствениците на кучиња кои ги чуваат како домашни миленичиња во станови, ќе може да ги изнесуваат надвор од 22:00n  до 23:00 часот но не повеќе од 100 метра од местото на живеење соопшти министерот Венко Филипче. Очигледно е дека овој Тетовчанец немал вистинско куче па приморан бил да го извади своето плишано кученце за прошета низ Тетово за време на полициски час, и се разбира видеото го сподели на социјалните мрежи.

Во продолжение ви го прикажуваме видеото: 🙂

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...