30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаЗабаваЈавноста загрозена: Карлеуша излезе со гол задник во танга пред деца во...

Јавноста загрозена: Карлеуша излезе со гол задник во танга пред деца во Лесковац !!!

Страстите околу настапот на Јелена Карлеуша на Роштилијадата во Лесковац не стивнуваат и по завршувањето на долгонајавуваниот концерт.

И додека Јелена е воодушевена од приемот и одзивот на публиката, од друга страна, оние кои биле против тоа пејачката да настапи на оваа традиционална манифестација се згрозени од нејзиниот провокативен настап, за кој, наводно, Градот Лесковац на Карлеуша ѝ платил дури 20.000 евра!

На Твитер се појавија бројни коментари со осуда на концертот на Јелена, каде се шират фотографии и снимки, со прашање дали овој настап е адекватен за детска возраст.

– Претстава во Лесковац во режија на Ј.К. Тапкање по гол задник – адекватна програма за малолетните деца кои дојдоа да ја гледаат. Па лесковчани, што дозволивте! Сакам да слушам музика, а не да гледам стриптиз! – пишува во дел од твитовите.

– Градот Лесковац на ова суштество со г*з му плати 20.000 евра. Тоа се случи, иако лесковчании јавно се противеа – пишува еден твит.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...