24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Жител на Делчево во својата семејна куќа чувал динамит.

Жител на Делчево во својата семејна куќа чувал динамит.

Translate (Eng):[gtranslate]

При претрес во семејна куќа, делчевската полиција пронашла 29 прачки динамит и фитил.

Динамитот како што соопштија од полицијата уредно бил складиран во тавански простории од претресената куќа.

– Динамитот е пронајден во домот на 67-годишниот М.Ц., кој не живеел во куќата. Се уште се истражува дали динамитот е складиран од споменатото лице или таму го оставил некој од неговото семејство, како и трети лица, информираат од полицијата.

РЕКЛАМА

Според МВР, се уште се утврдува потеклото, како и намерата зошто бил наменет динамитот.

- Реклами -