15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Прегазил девојка во Струмица пред Глобал, а потоа избегал.

Прегазил девојка во Струмица пред Глобал, а потоа избегал.

Translate (Eng):[gtranslate]

Прегазена девојка пред да започне полицискиот час во Струмица. Несреќата се случила на раскрсницата кај „ГЛОБАЛ“ , а возачот на автомобилот како што велат очевидците избегал. Со повеќе детални информации во текот на утрешниот ден.

Извор: Strumicadenes