5.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаУкрадениот коњ за кој објави Радио Лидер не бил на МВР

Украдениот коњ за кој објави Радио Лидер не бил на МВР

Украдениот коњ за кој објави Радио Лидер не бил на МВР, но сепак се работи за украдено животно кое неговата вредност е навистина голема.

Радио Лидер објави дека е украден коњ на МВР. Сепак, украдениот коњ кој се чувал во Хиподром, но животното кое чини навистина висока сума е украдено од непознат сторител.

Вредноста на ова животно кое го поседува полицијата е над 50.000 евра, затоа што се работи за професионално трениран коњ кој и помага на полицијата.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...