31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Важи за доста интелигентна особа: Штипјанецот Мики Ли веќе подолго време живее...

Важи за доста интелигентна особа: Штипјанецот Мики Ли веќе подолго време живее под отворено небо без корка леб. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Во 21 век живот во мизерни услови, без кров над глава и барем еден топол оброк во текот на денот. Мики Трајчевски, познат за штипјани како Мики Ли, подолг временски период живее под отворено небо, во импровизиран дом, ако така може да се нарече, којшто самиот си го обезбедил, без никакви примања, без работа и без храна. Преживува од минимални донации, коишто понекогаш ги добива од хуманите граѓани, а понекогаш јаде еднаш во три дена.

М Нет

РЕКЛАМА
- Реклами -