15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаЗабаваЛепа Брена како Филипче и Заев: Со хеликоптер слета пред студио после...

Лепа Брена како Филипче и Заев: Со хеликоптер слета пред студио после 31 година.

„Многу е полесно и попрактично да се дојде на концерт со хеликоптер наместо со автомобил“, се пошегува Брена за време на снимањето.

Пред нешто повеќе од три децении, таа со хеликоптер слета на стадионот „Васил Левски“ во Софија, и со тоа им даде домашна задача на многу светски sвезди од тоа време.

Сцената во која Лепа Брена излегува од хеликоптер додека публиката е во транс и ги пее нејзините песни влезе во историјата на регионалната музичка сцена, а оваа сабота доаѓањето на Брена во емисијата Студио на РТС 1 ќе влезе во во историјата на телевизијата. Брена ќе ја повтори познатата сцена и ќе слета со хеликоптер во шоуто на 10 април во 21 часот.

„Многу е полесно и попрактично да се дојде на концерт со хеликоптер наместо со автомобил“, се пошегува Брена додека ја снимаше легендарната сцена, додека излегуваше на пистата со натпис „Студио“.

 

За потребите на шоуто Студио, Лепа Брена влезе во музичкото студио по пауза од една година, и заедно со продукцијата Skymusic направи нови аранжмани за нејзините најголеми хитови.

– Навистина треба да се подготвите за вакво шоу, треба да бидете креативни, да внесете многу душа и многу емоции и мислам дека публиката ќе ја препознае целата наша љубов и нашиот напор да им покажеме нешто поразлично од сè досега – рече Брена

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...