-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаНовинарката Ленче Николовска се прости од својот сопруг.

Новинарката Ленче Николовска се прости од својот сопруг.

Од последици од ковид-19 почина Тони Николовски, сопруг на поранешната пратеничка Ленче Николовска. Таа на социјалните мрежи се прости од својот сопруг:

„Мојата потпора во животот, мојата единствена љубов, не е веќе меѓу нас… Тончи, срцка, ти благодарам за сета добрина и умешност со која го создаде нашиот свет.

Почитувани пријатели, роднини, колеги… ви благодарам на сите што сте со мене во овие тешки денови.“ – напиша Николовска.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...