19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаИ премиерот 3aeв примил 3-та доза вaкцинa.

И премиерот 3aeв примил 3-та доза вaкцинa.

Премиерот Зоран Заев ја примил третата доза од вакцината против ковид-19, јавува Сител телевизија.

Според информациите на телевизијата, Заев бил вакциниран со кинеската вакцина Синофарм, а вакцинирани биле и дел од министрите меѓу кои и министерот за здравство Венко Филипче и министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска.

Инаку, со третата доза се вакцинираше и претседателот Стево Пендаровски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...