26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Радица Динев собирала донации за болни дечиња на сметката од својот...

Радица Динев собирала донации за болни дечиња на сметката од својот сопруг?

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако се огласи болницата Систина дека кај нив нема никако болно бебенце за кое се бараат донаци и дека сето тоа е лага, социјалните мрежи започнаа да вријат. На објавата од Систина се појави името на Радица Динева, девојката која сакала да им помага на болни и беспомошни лица во Македонија, но на сметка од нејзиниот сопруг покрај тоа што е погрешно согласно законот во РСМ.

Во објава на Аџибадем Систина можеше да се забелажат секаков вид на коментари, од кои најбројни беа пцовки и вулгарности, но исто така имаа комеентирано и мајки кои наводно не ја добиле ветената помош од Радица, и дека им е мило што се откри сето ова….

Радица ги отфрла сите овие обвинувања, исто така кажа дека нејзиниот Фејзбук профил бил хакиран и дека ќе им докаже на сите дека била наседната од нејзин поранешен соработник со кого ја воделе хуманитарната организација и дека истиот тој сакал да ја претстави во лошо светло….

РЕКЛАМА

Но како изгледаа коментарите и кој ја зборува вистината а кој лаже може да проценете и самите во продолжение….

Лагата траеше кратко од кога се огласи и Систина за сето ова, дека нема такво бебе и сето ова е една голема лага од фамилијата Диневи. Па еве јавно ги повикуваме надлежните органи да го испитаат овој случај и оваа девојка заедно со нејзиниот сопруг да одговараат согласно законот за злоупотреба и измама.

Нема достапен опис

Неодамна оваа иста девојка сподели вест за бебенце кое е малтретирано од таткото и дека случајот е пријавен во полиција, но за жал во полиција немаше таква пријава за насилство, што значи оваа девојка на секој можен начин очајно ги рекетирала хуманите луѓе, имено таа не сакаше да открие за која мајка танува збор зошто таа сакала да остане анонимна.

Во продолжение ќе ви ги прикажеме и коментарите на корисниците на социјалните мрежи какво мислење имаат за оваа девојка и која е всушност!!!Нема достапен описНема достапен описНема достапен описНема достапен описНема достапен опис

- Реклами -